назад

Відеоконсультація: “Запобігання та протидія домашньому насильству”

Провідними факторами вчинення домашнього насильства є зниження рівня життя значної частини населення, поширення безробіття, алкоголізм і наркотична залежність, проституція, пандемія. Все це впливає на свідомість людей, руйнуючи її, і фізичне насильство на фоні цих чинників здається нормою. Економічна нестабільність призводить до збільшення випадків домашнього насильства. Але, за статистикою, насильство відбувається не тільки в сім’ях з низькою соціальною відповідальністю і матеріальним благополуччям, а в різних прошарках суспільства, незалежно від соціального статусу.

Домашнє насильство характеризується жорстокістю, зухвалістю і винятковим цинізмом, що свідчить про складні внутрішньо-сімейні стосунки. На фоні страху і щоденного приниження гідності жертви нерідко покінчують життя самогубством, хибно вважаючи що іншого виходу не існує. Злочинець залякує свою жертву так, щоб вона не могла звернутися ні до кого за допомогою.

Про шляхи подолання проблеми домашнього насильства розповідає головний фахівець із зв’язків із громадськкістю та пресою Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області Антоніна Господаренко.