назад

Завдяки адвокатам системи БПД Волині вдалося виправдати обвинувачених

Підзахисні адвокатів Ольги Чих та Ігоря Безкровного, які співпрацюють із Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, обвинувачувалися у тому, що вони, за попередньою змовою групою осіб, при невстановлених досудовим слідством обставинах, з корисливих мотивів, придбали у невстановленої досудовим слідством особи особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено з метою подальшого її збуту.

Під час розгляду справи адвокати звернули увагу суду на ряд процесуальних порушень органами слідства. Так, при дослідженні доказів «обвинувачення», наголосили на тому, що контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки проведений до внесення відомостей до ЄРДР, джерела походження грошових коштів не встановлено, повноваження осіб, які проводили «оперативну закупку», не матеріалізовані у процесуальному рішенні. Водночас протоколи за вказаною «оперативною закупкою» складені з порушенням вимог, встановлених КПК України щодо оформлення протоколу та, відповідно, додатків до нього. В ряді випадків фактичні дані, викладені в протоколах, перебували у суперечності з відомостями, які містились на відеозаписах. Всупереч існуючій судовій практиці та чинному законодавству, органами досудового розслідування допущено ряд порушень, у тому числі, що стосується залучення особи під вигаданим ім`ям. Зокрема, залучено особу, яка є знайомою обвинувачених. Вказані факти свідчать про вдалу спробу спровокувати (підбурювати) особу на вчинення злочину з метою його подальшого викриття.

Окрім того, було грубо порушено право особи на захист. Під час проведення обшуку квартири, в якій проживав один із виправданих, на нього були одягнені кайданки, в яких перебував протягом проведення обшуку, хоча згідно з ухвалою суду відшукувалися речі, які йому не належать. Людина перебувала у кайданках, без повідомлення про затримання, роз’яснення будь-яких прав. Адвокат виправданого звернула особливу увагу на дане порушення, і судом було встановлено порушення права особи на захист.

У подальшому, при дослідженні доказів сторони обвинувачення, адвокати зауважили, що попри порушення порядку складення протоколів за результатами даних процесуальних дій, протягом тривалого терміну не зафіксовано будь-якої протиправної діяльності «обвинувачених», нині виправданих, зокрема, упродовж 5 місяців не задокументовано жодної реалізації наркотичних засобів чи психотропних речовин.

Суд взяв до уваги надані адвокатами зауваження, а також їх клопотання про визнання ряду доказів сторони обвинувачення недопустимими, такими, що здобуті з порушенням норм чинного Кримінально-процесуального кодексу України, а також як такі, що порушують права людини.

Таким чином, завдяки професійним діям адвокатів системи БПД Волині було захищено права обвинувачених.

Вирок суду – за посиланням.