назад

Завдяки адвокату системи БПД дії ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» щодо зняття пільг визнані незаконними

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин Т. із заявою про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання позовної заяви та здійснення представництва інтересів у суді з питання оскарження дій ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» по зняттю пільги.

Так, громадянин Т. є інвалідом війни I групи. Відповідно до п. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інвалідам війни надається 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю.

У лютому 2017 року з квитанції за грудень 2016 року працівників ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль», клієнтові Центру стало відомо про те, що він має заборгованість за надані послуги централізованого опалення в сумі 6986 грн. 06 коп., яка виникла через те, що пільга як інваліду війни I групи з березня 2015 до січня 2017 року була знята, сума коригування за цей період становить 6986 грн. 06 коп.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтові Херсонський місцевий центр з надання БВПД на підставі доручення №952-Д від 25.01.2018 призначив адвоката Валентину Токаленко.

Ознайомившись з матеріалами справи, адвокат склала та подала до суду позовну заяву, в якій просила дії ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» по зняттю пільги визнати протиправною та зобов’язати провести перерахунок шляхом скасування заборгованості.

У судовому засіданні адвокат підтримала позов, посилаючись на вимоги Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», норми матеріального та процесуального права, просила позов задовольнити.

Попри заперечення ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль», рішенням Херсонського міського суду Херсонської області по справі №766/12937/18 від 30.01.2019, позов задоволено в повному обсязі, визнано незаконними дії ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» по зняттю пільги громадянину Т. як інваліду війни І групи з березня 2015 року до січня 2017 року та нарахуванню заборгованості за цей період, зобов’язано здійснити перерахунок.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.