назад

Завдяки адвокату вдалося стягнути заборгованість з безвідповідального підрядника та моральну шкоду

Укладаючи договори на надання послуг чи виконання робіт, сторони дуже часто сподіваються на порядність контрагентів та нехтують умовами, які мають  убезпечити у разі настання кризової ситуації. Зіткнувшись із недобросовісним виконанням зобов’язань, сторони поспішають повернути свої кошти, не дослідивши процедуру, що призводить до значного відтермінування моменту повернення втраченого.

Перш ніж, як віддати гроші за поки що примарні роботи чи послуги, краще зайвий раз переглянути договір і впевнитись, що ви у безпеці. Запевняємо, в подальшому це допоможе зберегти не лише гроші, а й безцінні нервові клітини.

Нерідко трапляються випадки, коли підрядник не виконує  взяті на себе за договором підряду зобов’язання, а саме не надання послуги у встановлений договором строк. Про це наша історія.

До Лохвицького  бюро правової допомоги Лубенського місцевого центру з надання БВПД звернувся замовник, за вище згаданим договором та  прохав про допомогу у стягнені із підрядника заборгованості в розмірі 34 500 грн., яка виникла у зв’язку із невиконанням договору підряду та моральну шкоду, заподіяну неправомірними діями недобросовісного надавача послуг, в розмірі 10 000 грн.

Наказом Лубенського місцевого центру з надання БВПД    клієнту призначили адвоката Жанну Чубенко, яка  склала змістовний позов про стягнення заборгованості та моральної шкоди в інтересах заявника та подано його до Господарського суду Полтавської області. За результатами розгляду справи суд вирішив вимоги позивача задовольнити.

«Права замовника у разі порушення підрядником договору підряду врегульовані  Цивільним кодексом України, яким передбачено, що за наявності у роботі істотних відступів від умов договору підряду або інших істотних недоліків замовник має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.  Відповідно до ч. 2 ст. 849 ЦК України, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її в строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків» – додає Жанна Чубенко.

У свою чергу головним обов’язком підрядника за договором підряду є виконання обумовленої договором роботи або її окремих етапів у строки, обумовлені договором. Невиконання цього та інших обов’язків підрядника в обумовлені строки є порушенням зобов’язання (простроченням підрядника).

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95687648