назад

Завдяки адвокату, який співпрацює із Сарненським МЦ, клієнт уникнув штрафу в сумі 850 грн за невчасно подану декларацію

Все у житті потрібно робити вчасно, бо можна отримати для себе повчальний життєвий урок, такий, як наприклад, – адміністративне стягнення у вигляді штрафу за невчасно подану електрону декларацію. Так і сталося із клієнтом Сарненського МЦ, який все ж таки вчасно звернуся за потрібною правовою допомогою та в результаті уникнув штрафу в розмірі 850 грн.

Клієнт звернувся до Сарненського МЦ з надання БВПД для оскарження протоколу міжрайонного відділу № 2 Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України(далі – відділ № 2).

Пан Анатолій (ім’я змінено) розповів, що згідно з протоколом оперуповноваженого капітана поліції відділу № 2 від 18.01.2019 року його визнано винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

До адміністративної відповідальності клієнта БПД хотіли притягнути за те, що після звільнення за власним бажанням з посади молодшого інспектора відділу інженерно -технічних засобів охорони державної установи «Катеринівська виправна колонія (№ 46)», як особи робота якої пов’язана з виконанням функцій держави, пан Анатолій як суб’єкт декларування був зобов’язаний наступного року після припинення діяльності подати декларацію за минулий рік.

Чоловік розповів, що працював на вищевказаній посаді з 26.01.2015 року по 06.06.2017 року. Після звільнення, він з 01.01.2018 року по 23.03.2018 року перебував на роботі в Республіці Польща, і коли повернувся, то дізнався, що йому потрібно було подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» за 2017 рік. Дану декларацію пан Анатолій подав 16 квітня 2018 року.

З протоколом клієнт МЦ не погодився, оскільки в протоколі капітана поліції відділу № 2 не вказано місце вчинення правопорушення та не зазначено, коли саме було виявлено правопорушення.

Здійснювати представництво наказом Сарненського місцевого центру з надання БВПД доручено адвокату системи БПД — Івану Симончуку.

Дії адвоката системи БПД:

Здійснення захисту клієнта БПД в Сарненському районному суду Рівненської області.

Результат:

Постановою Сарненського районного суду Рівненської області провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності пана Анатолія за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрито за збігом строків притягнення до адміністративної відповідальності на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.

Довідково:

Відповідно до статей 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», особа рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, є суб’єктом декларування та зобов’язана наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК “Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, особи, зазначені в пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, – до 00 годин 00 хвилин 01 квітня наступного після такого припинення року заповнюють та подають декларацію, що охоплює попередній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.

Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень Законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається.