назад

Завдяки діям адвоката системи БПД Київщини клієнту відшкодовано матеріальну та моральну шкоду

До Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин М., який бажав в судовому порядку стягнути матеріальну та моральну шкоду, що була заподіяна внаслідок ДТП.

10.11.2019 року сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої було пошкоджено паркан  громадянина М.

 Постановою Тетіївського районного суду Київської області від 26.12.2019 року винним у скоєнні ДТП визнано громадянина П.. який відмовився добровільно відшкодувати заподіяну ним шкоду громадянину М.

Центром встановлено належність громадянина М. до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено адвоката І.В. Неживка.

Адвокатом підготовлено позовну заяву про стягнення з громадянина   П. матеріальної та моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Суд задовольнив позовну заяву у повному обсязі, права клієнта захищено.

Коментує адвокат Ігор Неживок:

Розкажіть про право особи на відшкодування моральної шкоди?

Статтею 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Моральна шкода полягає: у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Крім того, у відповідності до положень ч.1 ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.