назад

Завдяки діям адвокатки системи БПД вину особи недоведено

17.02.2020, перебуваючи поблизу домоволодіння, громадянин С. незаконно придбав та зберігав без мети збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено – канабіс. Досудовим слідством його дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений  вину у пред’явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 309 КК України не визнав та пояснив, що 17.02.2020 він знаходився біля залізничного вокзалу, коли до нього підійшли двоє незнайомих осіб з проханням дати цигарки, а вже згодом підійшли працівники правоохоронних органів. Останні під час обшуку громадянина С. вилучили з кишені його куртки паперовий згорток з рослинною речовиною та відвезли С. в інше місце. Обвинувачений С. надав покази, що наркотики він не вживає і вилучений у нього згорток йому не належить. До того ж, у зв’язку з психічним захворюванням постійно знаходиться у психоневрологічному інтернаті, 15.02.2020 мати забрала його з інтернату для проведення операції.

Згідно з рішенням Бородянського районного суду Київської області від 03.04.2017 обвинуваченого С. визнано недієздатним, встановлено над ним опіку і призначено матір його опікуном.

Опікун вважає, що обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 309 КК України її підопічним, є недоведеним.

У спростування доказів обвинувачення підзахисного у вчиненні злочину, передбаченого 1 ст. 309 КК України, адвокаткою Ларисою Тищенко зазначено, що фактичні дані про виявлення у її підзахисного С. наркотичних засобів, які містяться в протоколі огляду місця події та у відеозапису цієї слідчої дії були отримані не у встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку, а тому визнаються недопустимими доказами. Також, враховуючи психічний стан обвинуваченого, його неграмотність, неможливість усвідомлювати свої дії та керувати ними, недопустимим доказом є надана стороною обвинувачення заява від імені обвинуваченого про добровільну видачу паперового згортку з канабісом. Окрім того, адвокатка звертає увагу, що в клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру не вказаний час вчинення суспільно небезпечного діяння.

Ухвалою Бородянського районного суду Київської області від 22.06.2020 відмовлено в застосуванні до підзахисного Лариси Тищенко примусових заходів медичного характеру за вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого 1 ст. 309 КК України та закрито провадження у зв’язку з недоведеністю вчинення ним суспільно небезпечного діяння.

Права клієнта захищено!