назад

Завдяки діям правозахисника дитина отримала статус позбавленої батьківського піклування

До  Воловецького бюро правової допомоги звернувся місцевий мешканець Іван Ф., який розповів, що він повністю займається вихованням, соціально-психологічним розвитком, забезпеченням матеріальних потреб своєї сестри Яни Ф. Яна проживає з бабусею та братом, її мати Ганна з ними не проживає, а батько помер у 2012 році.

Мати  жодним чином не піклується про свою дитину, не проявляє заінтересованості в її подальшій долі, не цікавиться успіхами, станом здоров’я, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема – не забезпечує необхідним: харчуванням, медичним доглядом, лікуванням дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення.

Пані Ганна покладених законом на батьків обов’язків, не виконує, не бере педагогічної, матеріальної, грошової, посильної трудової, або будь-якої іншої участі у вихованні дочки. Всі питання щодо виховання вирішуються  старшим братом, самостійно без участі та підтримки з боку матері дитини. Дитина знаходиться на повному утриманні  брата та бабусі, з якою проживають разом.

         У 2019 році Іван Ф. звернувся до Воловецького районного суду Закарпатської області з позовом, який мотивував тим, що  є сином Ганни Ф. і братом малолітньої сестри. Мати зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя та не турбується про умови життя та виховання дочки, на довгий час зникає  з місця проживання, залишаючи доньку без нагляду та засобів  до існування.  Яна   проживає з бабусею і братом. Брат повністю займається її вихованням, соціально-психологічним розвитком, забезпеченням матеріальних потреб. У 2019році розпорядженням РДА «Про надання Яні Ф. статусу дитини, позбавленої батьківського піклування» надано: статус дитини, позбавленої батьківського піклування, яка за рішенням районного суду відібрана від матері Ганни Ф. без позбавлення батьківських прав.

Фахівчиня  Воловецького бюро правової допомоги Наталія Мадяр підготувала заяву «Про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав гр. Ганни Ф. відносно  її неповнолітньої дочки  Яни Ф.

20.10.202 0року гр. Іван Ф. подав заяву до органу опіки та піклування районної державної адміністрації.

11.11.2020 року районна державна адміністрація  надала висновок органу опіки та піклування РДА про доцільність позбавлення батьківських прав гр.. Ганну Ф.  на дочку Яну Ф.

Фахівцями бюро правової допомоги гр.. Івану Ф. рекомендовано звернутися до районного суду з позовною заявою(додатки, висновок)  про позбавлення батьківських прав Ганни Ф.