назад

Умисно чи ні вдарив поліцейського? Завдяки системі БПД чоловік виправданий

Клієнт адвоката Олександра Кудіна, який співпрацює з системою БПД Сумщини, обвинувачувався в умисному заподіянню працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків.

За доводами органів досудового розслідування було встановлено, що чоловік не виконав вимогу працівників поліції та не зупинив транспортний засіб, на якому рухався. У подальшому, наздогнавши водія, працівники поліції запропонували останньому повернутись до місця складання адміністративних матеріалів з приводу порушення правил дорожнього руху. Однак, за версією слідства, водій завдав працівникові правоохоронного органу удар рукою в обличчя, спричинивши тілесні ушкодження, що належить по тривалості розладу здоров’я як легке тілесне ушкодження.

Органами досудового розслідування це діяння кваліфіковане за частиною 2 статті 345 КК України, а саме: умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків.

Адвокат Олександр Кудін, проаналізувавши всі наявні матеріали справи та узгодивши правову позицію зі своїм підзахисним, не погодився з такою кваліфікацією діяння та під час судового розгляду справи наполягав на невинуватості свого підзахисного. Захисник мотивував свою позицію по справі тим, що стороною обвинувачення не представлено жодних належних та допустимих доказів винуватості його підзахисного. Адвокат зазначав, що поведінка обвинуваченого не могла свідчити про таке бажання, а його дії носили спонтанний і ситуаційний характер та виникли через те, що інспектор поліції без попередження ззаду несподівано схопив  громадянина за шию.

А тому, посилаючись на чинне законодавство України, Олександр Кудін прохав суд визнати його підзахисного невинуватим та виправдати.

Суд, дослідивши докази по кримінальному провадженню, та взявши до уваги доводи адвоката, своїм вироком визнав особу невинуватою у пред’явленому обвинуваченні через недоведеність винуватості особи.

Таким чином, завдяки наполегливості та професійності адвоката Олександра Кудіна особу було повністю  виправдано.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень №588/1129/19/