назад

Завдяки професійним діям фахівця Хустського місцевого центру жінка змогла переоформити пенсію за померлим чоловіком

У березні 2020 року до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася гр. Шимон Христина Дмитрівна. Жінка потребувала правової допомоги у вирішення питання переоформлення пенсії за померлим чоловіком.
Як розповіла клієнтка, вона зверталася до Хустського відділу Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області за місцем проживання, проте працівники структурного підрозділу Фонду відмовили їй у переоформленні пенсії через розбіжності у прізвищі, імені та по батькові чоловіка із записами ініціалів у паспорті та свідоцтві про одруження клієнтки центру, а саме: у свідоцтві про смерть чоловіка клієнтки внесено запис «Шімон Мігаль Міклошович» , що не співпадало із прізвищем клієнтки «Шимон».
При підготовці матеріалів для оформлення та подання до суду відповідної заяви щодо встановлення факту родинних відносин, представник та клієнт керувалися тим, що розбіжності у вищевказаних документах, очевидно, сталися через те, що при видачі паспортів радянського зразку було допущено помилку в записах прізвища, ім’я та по батькові чоловіка клієнтки, внаслідок чого в записах у свідоцтві про їх одруження внесено запис його ініціалів як «Шимон Михайло Миколайович», не беручи до уваги записи, які містяться у свідоцтві про його народження, в якому внесено запис Шімон Мігаль Миколайович, який є правильним відповідно до свідоцтва про його народження.
При підготовці відповідної заяви, представник клієнтки керувався 293,294, пп. 1 статті 315 ЦПК України. У результаті належного проведення процесуальних дій представником місцевого центру в процесі захисту інтересів клієнтки, Хустським районним судом ухвалено рішення, яким заяву клієнтки задоволено у повному обсязі. Завдяки цьому жінка отримала право на переоформлення пенсії за її померлим чоловіком.