назад

Завдяки зусиллям адвоката від Другого одеського місцевого центру літньому чоловіку з особливими фізичними можливостями призначені аліменти на його утримання

23 березня 2016 року до Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся гр. Б., 79-річний чоловік, особа з обмеженими фізичними можливостями, отримує пенсію у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб та потребує допомоги для складання позовної заяви про стягнення аліментів з дітей на його утримання, а також для представництва його інтересів у суді під час розгляду відповідної справи. Про діяльність Центру заявник дізнався з органу державної влади.

Гр. Б. розповів, що він отримує пенсію за віком у розмірі 1424,93 грн, має ІІ групу інвалідності та є непрацездатним. Інших доходів, окрім пенсії, не має. Пенсія, яку отримує заявник, не забезпечує необхідного прожиткового мінімуму, тим більш, що значну її частину гр. Б. сплачує за комунальні послуги. Сума, що залишається є меншою ніж прожитковий мінімум, та якої ледь вистачає на харчування. Побутовими предметами заявник забезпечити себе не має можливості. Крім того, як вже зазначалося, гр. Б. має ІІ групу інвалідності та потребує постійного лікування та забезпечення медичними препаратами, що потребує чималих коштів.

Гр. Б. повідомив, що є батьком трьох доньок, проте будь-якої матеріальної підтримки не отримує. Знаходячись на межі бідності, заявник вимушений шукати правового захисту. Фахівці Центру проконсультували гр. Б. з хвилюючих питань, допомогли скласти відповідні звернення. Одночасно, заявнику роз’яснили положення статті 51 Конституції України та статі 202 Сімейного кодексу України зазначив, що повнолітні дочка, син  зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

В день звернення клієнта Центр невідкладно прийняв рішення про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги та доручив займатись цією справою адвокату Дмитру Рижих відповідно до його спеціалізації (доручення від від 24.03.2016 №№ 122, 123). Першу зустріч клієнта з захисником Центр організував в той же день.

Опікуючись своїм клієнтом, адвокат Дмитро Рижих ретельно вивчив його справу та склав позовну заяву про стягнення аліментів з дітей на його утримання та в подальшому тричі представляв інтереси клієнта в судових засіданнях.

22.09.2016 Київський районний суд м. Одеси прийняв заочне рішення задовольнити позовні вимоги клієнта та стягнути аліменти з усіх трьох доньок позивача на його користь по ¼ частини від усіх видів заробітку (доходів), щомісячно та довічно, починаючи з 11.05.2016.

Отже, звернувшись за правовою допомогою до Центру, літній чоловік отримав якісну професійну правову допомогу фахівців Центру та адвоката.