назад

Збільшити розмір аліментів на дитину – це реально

До Вінницького бюро правової допомоги звернулась пані Наталія щодо  допомоги у складенні позовної заяви до суду. Жінка розповіла, що батько дитини виплачує аліменти – ¼ від власного доходу та наразі малюк захворів, а лікування та обстеження потребують значних коштів. Тому пані Наталія хоче щоб батько дитини сплачував більшу суму аліментів.

Адвокат Володимир Гуменюк, який співпрацює з системою БПД, склав позовну заяву до суду щодо зміни розміру аліментів на утримання дитини. У заяві просить зазначити відрахування із доходів ½ частину від заробітної плати батька дитини.

До суду  від відповідача по справі надійшов відзив на позов, у якому зазначено, що позивачка – пані Наталія не надала відповідних документів, що підтверджують погіршення її матеріального становища, як і підтверджуючих фактів, що матеріальний стан батька поліпшився. А відтак, мовляв, неможливо розглянути питання щодо збільшення розміру відрахувань на утримання спільної дитини із його офіційних доходів.

“У частині 1 статті 192 Сімейного кодексу зазначено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено. Одержувач або платник аліментів можуть звернутися до суду з позоваом щодо зміни розміру аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом”, – зазначив Володимир Гуменюк.  

У випадку пані Наталії з моменту ухвалення судом рішення про стягнення аліментів змінились обставини. Зокрема, стан здоров’я дитини погіршився. І пані Наталія надала суду відповідні докази, а саме довідки та виписки з медичного закладу.

При визначенні розміру аліментів суд також врахував, що батько дитини офіційно працює, на утриманні інших неповнолітніх дітей не має, доказів про існування обставин, що унеможливлюють сплату аліментів, він не надав.

Відповідно суд прийняв рішення про стягнення з чоловіка аліментів на користь дитини у розмірі ½ доходу.  Аліменти у новому розмірі сплачуються з моменту набрання рішенням законної сили.

Враховуючи те, що позивачка звільнена від сплати судового збору ( відповідно до п. 3 ч.1 статті 5 ЗУ “Про судовий збір”),отже на відповідача також покладено судом витрати-992, 40 гривень.

Справа внесена до Єдиного реєстру судових рішень № 128/2206/21

Довідково: Юридична консультація щодо визначення розміру аліментів на дитину