назад

Жінка позбавила батьківських прав свою доньку, аби самостійно виховувати онуку

Наявність репродуктивної функції у людини ще не означає, що особа неодмінно повинна стати батьком або матір’ю. Коли людина веде аморальний спосіб життя, вживає наркотики, зловживає спиртними напоями, легковажна та безвідповідальна – все це йде врозріз з поняттям відповідального батьківства. Коли близькі родичі таких осіб більше не можуть заплющувати очі на дії чи бездіяльність «горе-батьків» – постає питання про позбавлення батьківських прав, аби, зрештою, дати дитині всю ту любов і турботу, на яку вона заслуговує та має право. Як це зробити у правовому полі? Про це наша наступна історія.

Народила та покинула. З такою історією звернулась пані Оксана до фахівців Гощанського бюро правової допомоги Рівненського місцевого центру з надання БВПД. Жінка розповіла, що 4 роки тому її донька народила дитину. Проте, на жаль, хорошою матір’ю вона так і не стала. Останні два роки –  взагалі не відвідувала свою дитину. Вихованням онуки зайнялась бабуся, з якою дитина і проживає. Саме пані Оксана забезпечує онучку матеріально (харчами, одягом, медикаментами), водить її до садочка, піклується про її фізичний та духовний розвиток та намагається дати їй усю батьківську любов. Натомість, її донька займається своїм особистим життям та абсолютно не цікавиться дитиною. Відтак, пані Оксана  вирішила звернутись до суду щодо позбавлення дочки батьківських прав.

Представляти інтереси пані Оксани взявся начальник Гощанського бюро правової допомоги Сергій Дубич.Він  підготував позовну заяву до суду про позбавлення батьківських прав та клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Під час судового розгляду сама «горе-матір» на засідання не з’являлась. А ось третя сторона у справі –  представники місцевої служби у справах дітей –  не вбачали достатніх підстав для позбавлення жінки батьківських прав.

Зрештою, Гощанський районний суд Рівненської області, вивчивши всі подані матеріали та докази, виніс рішення, яким позовну заяву клієнта про позбавлення батьківських прав задовольнив повністю.

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/99233196