назад

Жителю Рівненщини допомогли встановити факт належності архівних довідок та трудової книжки для призначення пенсії

З роками не втрачає своєї актуальності питання встановлення фактів належності правовстановлюючих документів, яке виникає внаслідок того, що прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження особи, зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеними у свідоцтві про народження або паспорті.

Так, в житті трапляються випадки, коли громадяни не можуть використовувати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них відомості про особу не відповідають записам у паспорті чи свідоцтві про народження або в інших документах. Це викликано, зокрема, різними варіантами перекладу з російської мови на українську мову прізвища, ім’я, по батькові або допущенною технічною  помилкою при зазначенні відомостей про особу, тощо.

Не виняток і наша історія. У лютому місяці 2020 року до відділу «Гощанське бюро правової допомоги» звернувся пан Олексій (ім’я змінено) з питанням встановлення факту належності йому архівних довідок про заробітну плату та трудової книжки для призначення пенсії. Оскільки у документах були наявні неточності та скорочення, пенсійний фонд відмовлявся призначати пенсію особі.

Захищати інтереси клієнта було доручено начальнику відділу «Гощанське бюро правової допомоги» Сергію Дубичу.

Завдання працівника  полягало у підготовці всіх необхідних процесуальних документів для вирішення питання у суді, зокрема, заяви про встановлення факту  належності особі правовстановлюючих документів та клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Сергій Дубич, юрист Рівненського місцевого центру з надання БВПД коментує:

«Зазвичай, в силу неуважності, особа не помічає невідповідності зазначення відомостей про неї у документі, або, при отриманні документа легковажно вважає це не суттєвим та не намагається своєчасно їх усунути.

Перешкоди в переважній більшості виникають при необхідності оформлення майнових прав громадянина, наприклад, при оформленні спадкових прав, відчуженні права власності, тощо. І зазвичай на цій стадії виникає необхідність усунення перешкод для реалізації прав, які виникли у особи внаслідок помилки при зазначенні відомостей про нього».

Як результат, Гощанський районний суд Рівненської області, вивчивши всі подані матеріали та докази, своєю ухвалою звільнив клієнта від сплати судового збору та 27.03.2020 року виніс рішення,  яким заяву клієнта про встановлення факту належності йому архівних довідок про заробітну плату та трудової книжки задовольнив повністю.

Рішення суду набрало законної сили 26 квітня 2020 року. Клієнту залишилося лише пред’явити судове рішення у відповідний районний пенсійний фонд.