назад

Жителю Рівненщини фахівці системи БПД допомогли скасувати заборгованість з оплати комунальних послуг

За останній період часу тарифи на житлово-комунальні послуги (ЖКП) зросли в декілька разів, що є досить гострим та складним питанням для частини населення. Тому насьогодні є споживачі ЖКП, які неспроможні сплатити в повному обсязі або, вважають, що нічого страшного в цьому немає і впродовж тривалого терміну не сплачували за послуги. Ця історія про те, як фахівець Березнівського бюро правової допомоги Юлія Пахальчук допомогла клієнту довести те, що він є добросовісний платник за спожиті  комунальні послуги.

До Березнівського БПД звернувся пан Олексій (ім’я змінено). Чоловіку потрібна була правова допомога для скасування судового наказу зі стягнення заборгованості з оплати послуг розподілу природного газу.

Клієнт розповів, що 14 липня 2020 року Березнівським районним судом Рівненської області був винесений судовий наказ, яким його зобов’язано сплатити заборгованість з оплати послуг розподілу природного газу у розмірі 1107 (одна тисяча сто сім) грн. 73 коп. До того ж, суд повідомив сторони про те, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті. Крім того, стягнуто судові витрати у виді судового збору, що сплачені заявником при зверненні до суду. Однак, пан Олексій пояснив, що вчасно і в повному обсязі сплачує послуги з транспортування природного газу, на підтвердження чого долучив копії квитанцій про оплату таких послуг.

Здійснювати складення процесуальних документів для клієнтки наказом Сарненського місцевого центру з надання БВПД  призначено заступника начальника відділу Березнівського бюро правової допомоги — Юлію Пахальчук.

Дії працівника системи БПД:

Складення позовної заяви про скасування судового наказу, виданого за заявою акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз», про стягнення з пана Олексія заборгованості з оплати послуг розподілу природного газу.

 Результат:

Ухвалою Березнівського районного суду Рівненської області у справі № 555/1136/20 від 18 серпня 2020 року заяву про скасування судового наказу про стягнення заборгованості з оплати послуг розподілу природного газу задоволено.

Довідково:

Згідно ст.ст.67,68,162 Житлового кодексу України, ст.815 ЦК України, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року №1875 – IV мешканець (споживач) повинен здійснювати оплату за надані йому житлово-комунальні послуги своєчасно.

Відповідно до ст.615 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання .

Згідно ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст.160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги.

Згідно ч.1 ст.170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.