назад

Зміна вироку першої інстанції та застосування апеляційним судом положення ст. 75 КК України

Кваліфікація діяння: ч.1 ст.186 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років), 2 епізоди за ч.2 ст.186 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років).

Адвокат Гриценко Людмила Олександрівна.
Доручення № 023-0000214 від 17.02.2016
Провадження № 12015250050003402.

 

Щодо громадянина К. було відкрито кримінальне провадження по факту відкритого незаконного заволодіння чужим майном. А саме: громадянин К біля під’їзду одного з будинків у м. Черкаси шляхом ривка вирвав з рук потерпілої С. поліетиленовий пакет, в якому знаходились грошові кошти та інші особисті речі громадянки, після чого з місця скоєння злочину зник, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд. Далі К. знаходячись вже біля іншого будинку шляхом ривка повторно намагався вирвати з рук потерпілої Н. жіночу сумку з особистими речами потерпілої, але потерпіла міцно утримувала сумку, тому К. наніс їй удар рукою в область тулуба, чим завдав потерпілій фізичного болю та здолав її опір із застосуванням фізичного насильства, яке є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілої, після чого заволодів її сумкою та з місця скоєння злочину зник, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд.
Під час досудового розслідування громадянину К. було обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. В лютому 2016 року Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмилі Гриценко було видано доручення по даній справі. Під час побачення в слідчому ізоляторі громадянин К. розповів захиснику, що він має ряд складних захворювань.
Адвокатом було заявлено клопотання про зміну запобіжного заходу на більш м’який. У клопотанні захисник акцентувала увагу на тому, що обвинувачений має ряд складних захворювань, які унеможливлюють настання ризиків, передбачених КПК України. Завдяки виваженій правовій позиції адвоката, обвинуваченому К. було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.
У липні 2016 року судом першої інстанції було ухвалено вирок. Громадянина К. було визнано винним у скоєнні інкримінованих йому злочинів. Також обвинуваченому було змінено запобіжний захід на тримання під вартою до набрання вироком законної сили.
Людмила Гриценко не погоджуючись з вироком першої інстанції подала апеляційну скаргу. Під час апеляційного розгляду, захисником було подане клопотання про зміну громадянину К. запобіжного заходу на більш м’який. Громадянина К. було звільнено з-під варти в залі суду.
В результаті кропіткої праці та справжнього професіоналізму адваката Апеляційний суд Черкаської області 25.01.2017 вирок суду першої інстанції змінив та застосував до громадянина К. положення ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування покарання у виді 4 років 1 місяця позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки.