назад

Зусиллями юриста Другого одеського місцевого центру суд зобов’язав Департамент праці та соціального захисту забезпечити одинокій жінці з інвалідністю належне утримання в комунальній установі

Нагадуємо, що наприкінці грудня 2016 року до Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) звернулась гр.Р. та розповіла про порушення її прав керівництвом комунальної установи «Геріатричний Дім Милосердя імені святого цілителя Пантелеймона» (далі – Дім Милосердя), в якій вона проживає.

Відповідно до Статуту Дому Милосердя, вказаний вище геріатричний пансіонат є юридичною особою, установою соціального захисту населення, заснованою на власності територіальної громади міста Одеси.

Дом Милосердя створений з метою забезпечення належних умов проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку, ветеранам війни, праці, інвалідам, які потребують стороннього догляду та допомоги.

Проте постояльці стверджують про постійну грубість та моральний тиск з боку керівництва та працівників установи, відсутність систематичного та вчасного харчування, належного медичного обслуговування, що може спричинити тяжкі наслідки, незабезпечення інвентарем відповідно до встановлених соціальних норм та нормативів.

Оскільки керівництво Дому Милосердя та Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (далі – Департамент) не вживали дієвих заходів щодо численних звернень гр. Р., остання вимушена була відстоювати порушені права в суді.

Центр уповноважив займатися цією справою Зінькевича О.В., який дослідивши матеріали справи, підготував та подав адміністративний позов про визнання рішення Піклувальної ради Департаменту протиправним, а також зобов’язання Департаменту вжити заходів щодо забезпечення клієнта належними умовами соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги з відшкодуванням матеріальної та моральної шкоди.

Також представником було подано клопотання про забезпечення позову, адже до прийняття рішення по суті ніхто не вправі позбавляти одиноку жінку-інваліда І групи, хвору на цукровий діабет соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги. Клопотання представника було задоволено судом.

Завдяки кваліфікованій правовій позиції представника Зінькевича О.В., Приморський районний суд м. Одеси скасував тавизнав рішення Піклувальної ради Департаменту протиправним та зобов’язав Департамент вжити заходів щодо забезпечення клієнта належними умовами соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги з відшкодуванням моральної шкоди.