назад

30 липня 2020 року адвокат Кучер Надія Юзефівна отримала від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області доручення для захисту особи, яка обвинувачувалася у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 30 липня 2020 року щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 12 серпня 2020 року включно, а також визначено заставу у розмірі 52 550 грн. Адвокат не погодившись з такою ухвалою суду, подає апеляційну скаргу, в якій наводить підстави для скасування. А саме, що прокурор в судовому засіданні не довів ризики того, що обвинувачений може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків, експертів чи знищувати речові докази та вчиняти інші правопорушення.

Судом не взято до уваги та не дано оцінки тій обставині, що підозрюваний має постійне місце проживання та реєстрації, міцні соціальні зв’язки, родину, одружений, його матір є інвалідом другої групи, раніше він не судимий, наміру скриватися, а також наміру вчиняти інше кримінальне правопорушення він не має. Суд дослухавшись до доводів адвоката, прийняв рішення скасувати ухвалу слідчого судді та постановити нову, якою в клопотанні слідчого про зміну запобіжного заходу відмовити та залишити попередньо обраний у вигляді домашнього арешту, обвинуваченого з під варти звільнено негайно в залі  суду.

Справа №344/9082/20