назад

Звільнитися від надмірно нарахованих кредитних зобов’язань та в п’ять разів зменшити суму боргу допомогла клієнтці юристка системи БПД

 

Звільнитися від надмірно нарахованих кредитних зобов’язань та в п’ять разів зменшити суму боргу допомогла клієнтці юристка Миколаївського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Пазурчик.

Оформлюючи кредит, важко одразу припустити, що його погашення стане непосильним тягарем. Звісно, платити за кредитним договором потрібно, втім буває так, що банк  нараховує штрафи та пеню, які в декілька разів перевищують загальну суму боргу, що для позичальника стає шокуючим сюрпризом. Така ситуація трапилась з мешканкою Миколаївщини, яка звернулася по допомогу до Миколаївського місцевого центру з надання БВПД. Клієнтка розповіла, що відносно неї банком було подано позов до суду про стягнення боргу за кредитним договором у розмірі майже 96 тисяч гривень, що в декілька раз перевищує загальну суму заборгованості за вказаним договором. Вивчивши матеріали справи юристка місцевого центру з’ясувала, що більша частина вказаної суми це штрафні санкції та заборгованість за комісією, загалом вони склали понад 70 тисяч гривень.

Зауважимо, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» продавець (виконавець, виробник) не повинен включати у договори із споживачем умови, які є несправедливими, а згідно до п.5 ч.3 ст. 18 цього Закону несправедливими є, зокрема, умови договору про встановлення вимоги щодо сплати споживачем непропорційно великої суми компенсації (понад п`ятдесят відсотків вартості продукції) у разі невиконання ним зобов`язань за договором. Водночас, умовами спірного кредитного договору передбачено плату за управління кредитом, тобто за дії, які кредитодавець здійснює на власну користь, що є незаконним. Крім того, у договорі не зазначено, які саме послуги за вказану комісію надавалися відповідачу як позичальнику.

Врахувавши зазначені факти, Вікторія Пазурчик підготувала відзив на позов, здійснила розрахунок нарахування відсотків згідно умов кредитного договору, які подала до суду. За результатом розгляду справи суд лише частково задовольнив вимоги банку, призначивши повернути заявниці банківській установі заборгованість за кредитом та процентами, які у сумі склали 18,5 тисяч гривень, що в 5 разів менше суми, що вимагав банк.