Статті

Мін’юст та Координаційний центр вітають Скадовську міськраду у рішенні підтримати існування комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги»

Деталі

15228069 1249789671747541 322993765 nСьогодні, 30 листопада, Скадовська міська рада на своїй сесії розглянула питання подальшого існування у місті комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області», можливої її ліквідації. У зв’язку з активною підтримкою установи місцевою громадою, правозахисниками та установами-провайдерами правової допомоги питання про ліквідацію установи знято з порядку денного.

Напередодні ж, 29 листопада у Скадовську відбулась прес-конференція з приводу можливої ліквідації комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області». Підтримку продовженню функціонування цієї установи, важливості її роботи для місцевої громади від імені Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги висловив перший заступник директора Координаційного центру Мирослав Лаврінок.

Участь у заході взяли працівники комунальної установи, міський голова Олександр Яковлєв, депутати міської та районної рад Скадовська, член правління ГО «Скадовщина - мій рідний край» та засновник Центру Іван Шульга, член правління Мережі правового розвитку Наталя Бімбірайте, мешканці місцевої громади, які безпосередньо отримували послуги центру з початку його існування.

15239336 1249789281747580 1236813770 n

Підтримку сприяння подальшому функціонуванню комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги» від Міністерства юстиції висловив Мирослав Лаврінок, який також узяв участь у прес-конференції разом із директором Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Мариною Єлисєєвою, директором Голопристанського місцевого центру з надання БВПД Дмитром Бабичем, а також начальником відділу «Скадовське бюро безоплатної правової допомоги» Тетяною Мосіною.

15293247 10154721904078279 92366525 o

Мирослав Лаврінок підкреслив, що робота Центру з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської дуже важлива у тому, що, окрім безпосереднього надання громадянам послуг первинної правової допомоги (правових консультацій та роз’яснень), дає можливість робити аналіз та узагальнювати проблеми громади, а відтак – формувати пріоритети подальшої діяльності міської ради, виправляти недоліки у роботі.

«Чим краще люди будуть проконсультовані, чим краще вони будуть знати свої права, тим менше буде зайвих дискусій і деструктиву у громаді», - підкреслив Мирослав Лаврінок.

15225412 10154721884563279 1194711788 o

«Ця установа є «ветераном» руху правової допомоги в Україні. Ми рівняємося на цих людей, при утворенні бюро правової допомоги та подальшому розвитку системи БПД опираємося на досвід таких установ як Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради», - зазначив він. Перший заступник директора Координаційного центру нагадав, що комунальна установа була створена ще фактично до набуття чинності Закону України «Про безоплатну правову допомогу». «Уже в той час вони робили ті речі, на які ми у тому числі орієнтуємося нині у процесі розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні. Тому дізнавшись про те, що на розгляд міської ради виноситься питання щодо її ліквідації, ми не могли стояти осторонь», - Мирослав Лаврінок.

rada

Він передав міському голові лист Першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової в підтримку комунальної установи, запевнивши у тому, що Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області та Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги гарантують свою подальшу підтримку Скадовської міської ради і створеної нею комунальної установи.

Як зазначено згаданому листі:

«З часу початку своєї роботи комунальна установа здобула заслужений авторитет у громаді, адже успішно вирішує комплексні правові проблеми як окремих клієнтів, так і громади міста Скадовська загалом. Окрім того, після підписання 23 жовтня 2015 року меморандуму про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги з Голопристанським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – місцевий центр), фахівці комунальної установи надають своїм клієнтам допомогу у зборі всіх необхідних документів для отримання безоплатної вторинної правової допомоги у місцевому центрі.

У співпраці із новоствореним Скадовським бюро правової допомоги фахівцями комунальної установи проводяться також спільні прийоми громадян, правопросвітницькі та інформаційно-комунікаційні заходи з питань, з якими до комунальної установи звертається найбільше клієнтів: провадження підприємницької діяльності; порядок розгляду звернень громадян органами місцевого самоврядування та територіальними органами виконавчої влади; створення та функціонування ОСББ, громадських організацій тощо.

Успішний досвід правопросвітницької та правозахисної роботи неурядових та комунальних провайдерів безоплатної правової допомоги, а також довіра клієнтів до них роблять їх дієвими інструментами розвитку територіальних громад.

У зв’язку із цим Міністерство юстиції України занепокоєне інформацією про винесення на розгляд ХХ сесії Скадовської міської ради VII скликання питання «Про припинення шляхом ліквідації комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області» та звертається до Вас із проханням сприяти подальшому функціонуванню комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги».

Переглянути лист Міністерства юстиції щодо підтримки Скадовської міської ради і створеної нею комунальної установи

Також Мирослав Лаврінок додав, що процес децентралізації в Україні сьогодні є незворотнім, тож більшість послуг, їх надання буде зосереджуватися саме на рівні територіальних громад. «Тому було б неправильно маючи таку установу, яка вже діє так, як держава вбачає в перспективі, ліквідовувати її. Місцеве самоврядування має шанс окріпнути та бути важливим інститутом у громаді. У цьому зв’язку функціонування такої установи є дуже важливим», - зазначив він.

15179188 670005883160148 5430289401174766573 n

Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги вітають Скадовську міську раду у прийнятті мудрого та правильного для громади рішення!


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube             Google Google+       т Twitter

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.