Веб-сайти регіональних центрів

   
   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

На сайті 62 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Обмежувальний припис: як не підпустити до себе кривдника?

Деталі

11.05.2018   gromadske radio 16Вміння отримати в суді обмежувальний припис дозволить захистити себе від насильства, а 6-ти місячний термін дії цього документу можна продовжити. Про ці та інші деталі протидії домашньому насильству йшлося в програмі «Ген справедливості» на «Громадському радіо» за участі фахівців Координаційного центру з надання правової допомоги Наталії Марчук та Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД Олени Маньківської.

Як пояснили експерти, обмежувальний припис – це достатньо новий інструмент в українському законодавстві. Він видається на підставі рішення суду після звернення позивача із заявою та забороняє кривднику наближатися до жертви чи приходити додому, спілкуватися або іншим чином вчиняти дії, які можуть нести за собою психологічне, фізичне насильство. Припис видається судом на термін до 6 місяців, однак його дію можна продовжити, звернувшись до суду.

«Дуже часто жінка хвилюється, коли вона проживає у помешканні чоловіка, який є кривдником, і їй з дітьми немає куди йти. Ось ця нова норма в законодавстві передбачає: навіть якщо це помешкання кривдника, і суд виносить такий обмежувальний припис стосовно нього, він повинен покинути своє помешкання і залишити особу, яка є постраждалою, в цьому помешканні»,  поінформувала Наталя Марчук, додавши, що у разі, якщо кривдник не хоче залишати помешкання, можна звертатись до поліції.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким були внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині віднесення осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Таким чином, центри системи БВПД опікуються цією категорією клієнтів, співпрацюють на регіональному рівні з різними громадськими організаціями, які займаються питаннями у сфері захисту прав постраждалих від різних форм насильства.

Більш детально про обмежувальний припис читайте на сайті «Громадського радіо».


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook           YouTube YouTube            Google Google+       тTwitter

   
adv baner
   
   
logodagest
   
DNA 219x116
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.