Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Архів новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Стартував пілотний проект залучення юрклініки КНУ ім. Т.Шевченка до надання БПД

Деталі

14.12.2018   Memo (5)На початку 2019 року запрацює пілотний проект, у межах якого юридична клініка «Pro bono» Київського національного університету ім. Т. Шевченка надаватиме безоплатну правову допомогу. У першу чергу йдеться про надання первинної правової допомоги, а згодом розглядатиметься можливість представництва у судах інтересів громадян у малозначних справах.

Це спільна ініціатива юридичної клініки та Координаційного центру з надання правової допомоги. Вона буде впроваджуватися за підтримки Міністерства юстиції України та Національної асоціації адвокатів України.

До співпраці долучилася Українська Фундація Правової Допомоги. Згодом будуть також долучені міжнародні партнери. Меморандум про співпрацю щодо реалізації пілотного проекту підписаний сьогодні, 14 грудня.

«Кожен фаховий юрист має не тільки знати закони, а й уміти їх застосовувати, захищати права людей. І здобувати цей практичний досвід треба ще під час навчання. Тому юридичні клініки у навчальних закладах дуже потрібні. Завдяки такому формату практичного навчання студенти не тільки відшліфовують теоретичні знання під час практичної роботи, а й допомагають людям вирішувати їхні проблеми», – зазначила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

14.12.2018   Memo (1)

Вона підкреслила, що для успішної роботи юридичної клініки важливі не тільки старання студентів та зусилля науково-викладацького складу, а й допомога органів державної влади, юридичної спільноти, громадських організацій та інших партнерів.

«Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги розуміють важливість та далекоглядність такої співпраці. Вже зараз кожен студент може долучитися до правопросвітницької діяльності Міністерства юстиції, практикуватися, стажуватися, відточувати навички під час правопросвітницьких та консультаційних кампаній нашого проекту «Я маю право», – зауважила Іванна Смачило.

Співпраця юридичних клінік із системою надання безоплатної правової допомоги підвищить її доступність та ефективність.

«Студенти-юристи зможуть надавати правову допомогу клієнтам системи БПД. Фахівці та адвокати, які співпрацюють із системою БПД, ділитимуться з молоддю своїми знаннями та практичним досвідом», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк. 

14.12.2018   Memo (4)

Студенти юридичного факультету КНУ вивчатимуть спеціальний курс з розвитку комунікаційних soft-skills з роботи з вразливими групами клієнтів. Вони проходитимуть виробничу та переддипломну практики в центрах з надання БВПД. Крім того, студенти, які залучені до роботи у юрклініці, стажуватимуться у комітетах Національної асоціації адвокатів України.

«Буде започатковано повний цикл practice-ready legal education. Студенти проходитимуть юридично-освітню практику, у тому числі матимуть можливість брати участь у судових засіданнях», – сказав Олексій Бонюк.

Окрім того, юридичний факультет КНУ, Асоціація його випускників, НААУ, Українська Фундація Правової Допомоги та Координаційний центр домовилися про спільне розроблення навчальних програм і дистанційних курсів для студентів, які залучатимуться до роботи в юридичній клініці. Вони також проводитимуть спільні заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації працівників системи БПД, науково-викладацького складу та студентів КНУ. Науково-педагогічні працівники, аспіранти та докторанти КНУ залучатимуться до розроблення пропозицій до проектів законів та інших нормативно-правових актів у сфері надання БПД.

У майбутньому пілотний проект утворення незалежного провайдера безоплатної правової допомоги на базі юридичних клінік планується поширити на всю Україну.

14.12.2018   Memo (2)


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook   YouTube YouTube  

   
   
logodagest
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.