Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Архів новин  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Павло Петренко та Юрій Луценко дали старт проекту з реабілітації неповнолітніх злочинців без винесення вироку

Деталі

21.01 GPU min 1Під головуванням Міністра юстиції Павла Петренка та Генерального прокурора Юрія Луценка пройшла міжвідомча нарада, в ході якої було підписано наказ про запуск пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». На першому етапі він діятиме у 6 регіонах: Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях.

Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин легкої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання.

«Ми говоримо про те, щоб дитина, яка в силу багатьох життєвих обставин переступила через закон, отримала шанс повернутися до нормального життя. Щоб дитина, яка є підозрюваною, менше спілкувалася з правоохоронцями і слідчими, і більше спілкувалася з юристами і психологами. Щоб дитина не стала частиною кримінального світу і не вчинила в майбутньому набагато важчий кримінальний злочин», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він нагадав, що міністерство разом з партнерами вже має успішний досвід запуску системи пробації для неповнолітніх, які отримали судові вироки.

21.01 GPU 2 min 1

«Близько 1000 неповнолітніх, які мали вироки судів, не пішли до в’язниць, а пройшли через пробаційні програми. 98% з цих дітей повторно не вчинили злочин. Я переконаний, це найкращий стимул для того, щоб запустити цей проект, який дасть можливість ще на більш ранніх стадіях працювати з дитиною», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, для команди Міністерства юстиції це не просто пілотний проект. Це дуже важливий життєвий виклик для того, щоб допомогти українським дітям справитися з проблемами і не стати назавжди злочинцями для суспільства.

«Розраховую, що проект через півроку стане повноцінним і запрацює по всій країні», - резюмував Павло Петренко.

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова зазначила, що у рамках ініціативи прокурор зможе запропонувати неповнолітньому, який вперше обвинувачується у вчиненні неважкого злочину, пройти процедуру відновлення. Тобто – примиритися з потерпілим за участі адвоката системи безоплатної правової допомоги, який виступатиме у ролі посередника. Процедура передбачає визнання своєї провини, відшкодування збитків потерпілому, і зобов’язання обвинуваченого пройти певну процедуру відновлення, а саме – протягом певного часу відвідувати заняття з психологом, тренінги, працювати з корпоративними наставниками тощо.

Вона наголосила: головна мета проекту – дати шанс дитині уникнути покарання і не йти далі по життю із тавром судимості.

«Ми маємо справу з особливою категорією дітей, яких необхідно утримати на світлій стороні. Вони повинні зрозуміти, що у цій країні у цьому житті є інше вікно можливостей, інші шанси, інше майбутнє, а не тільки шлях порушення закону», - сказала Олена Сукманова.

21.01 GPU 3

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у свою чергу зауважив: згідно зі стандартними правилами Організації Об’єднаних Націй при розгляді справ неповнолітніх правопорушників треба, за можливості, вдаватися до всіх можливих заходів задля роботи з підлітками до офіційного розгляду справи компетентними органами влади.

«З огляду на це, разом із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерством юстиції, за підтримки наших урядових колег, ми розробили пілотний проект з виконання цих гуманістичних правил ООН: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», - додав Генпрокурор.

За його словами, ключові умови участі неповнолітнього у цій програмі – це наявність потерпілої сторони, вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості, яких лише за минулий рік по всій країні було зафіксовано 2,5 тисячі, визнання неповнолітнім своєї вини і згода неповнолітнього і потерпілого взяти участь у цій програмі.

«Завжди треба виходити не тільки з карального ухилу, який був роками сформований в нашій країні, а ставити питання профілактики і корекції поведінки підлітків, які інколи стають на шлях правопорушень», - підкреслив Юрій Луценко.

infograf

У заході взяв участь директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк. Пілотний проект реалізовуватиметься на базі системи надання безоплатної правової допомоги.

За словами в.о. голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лори Білл, організація, яку вона представляє, вдячна партнерам за зусилля в тому, щоб продовжувати працювати над проектами відновної юстиції для українських дітей України.

«Ми впевнені в тому, що цей проект стане ефективним інструментом для застосування експертами, які надалі працюватимуть з дітьми. Ми також хотіли б подякувати Міністерству юстиції, Генеральній прокуратурі, Координаційному центр з надання безоплатної правової допомоги та всім партнерам за те, що ви зробили можливим реалізацію цього пілотного проекту», - сказала вона.

Лори Білл також зауважила, що вона з нетерпінням чекає на старт пілотного проекту і сподівається, що ця ініціатива стане системним явищем для України.

Вона запевнила присутніх, що ЮНІСЕФ готовий розширити підтримку цього проекту й надалі працювати над тим, щоб він став успішним.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook   YouTube YouTube  

   
   
logodagest
   
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   

chesnaplatijka baner

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.