Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Відновне правосуддя: не покарати, а допомогти

Деталі

vpПравова просвіта здатна попередити окремі життєві трагедії, що виникають через незнання законів та мір відповідальності за протиправні вчинки. Особливо це важливо для неповнолітніх. Але якщо дитина переступила межу закону, вона має шанс «переписати» своє життя за позитивним сценарієм. Цей шанс надає відновне правосуддя.

Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується з березня цього року на базі системи надання безоплатної правової допомоги у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях.

Ця програма застосовується за чотирьох умов. Перша – наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи). Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості. Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину. Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі. На цей час укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми, які є учасниками програми. Медіаторами (посередниками) у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання з теми «Базові навички медіації у кримінальному процесі». 

«З усіма неповнолітніми, які беруть участь у програмі з відновного правосуддя, працюють професійні психологи. Фахівці складають психологічні портрети цих дітей. Після цього призначаються заходи, направлені на ресоціалізацію неповнолітніх. Слід зазначити, що неповнолітні підозрювані не завжди належать до вразливих категорій населення. Є діти із звичайних сімей, які потрапляють в невдалий збіг обставин, і не усвідомлюючи всіх наслідків, порушують закон», – розповідає директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина.

Два хлопця приятелювали вже давно. Обидва – із середньостатистичних сімей. Обидва працюють, аби допомогти своїм родинам фінансово. Один – помічником комбайнера, другий – касиром у магазині. Матері хлопців є колегами, працюють на одному підприємстві. І саме з території цього підприємства хлопці вирішили поцупити металевий брухт. Як потім пояснили – «не думали, що у купи заліза є власник».

Це кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України, тобто, крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Максимальне покарання – обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Те, що хлопці взяли участь у програмі відновлення, надало їм можливість зійти з хибної стежки, на яку вони ступили випадково. Під час медіації хлопці вину визнали, вибачилися перед потерпілим. Вони усвідомили, що зароблені власною працею гроші значно привабливіші, ніж отримані нечесним шляхом. Заходи з ресоціалізації – зустрічі з психологом, тренінги, індивідуально-корекційні заняття – допомогли неповнолітнім вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.

Довідково. Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується на базі системи надання БПД у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. Проект впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook   YouTube YouTube  

   
   
logodagest
   

banerdoslidzh

   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.